Меню Закрити

Як розробити свою стратегію для ставок на спорт

Як розробити свою стратегію для ставок на спорт

Кожен беттор рано чи пізно приходить до усвідомлення, що без певної тактики чи стратегії дуже складно мати стабільний прибуток на ставках. Можна, звичайно, пошукати в інтернеті чужі стратегії і підібрати з них якийсь варіант для себе. Але цілком вникнути в чужу методику дуже складно. Зрозуміти всі нюанси та грамотно використовувати на практиці чужі ідеї вдається далеко не всім.

То чому б не вигадати свою власну стратегію чи тактику ставок. Можна врахувати ідеї чужих стратегій, об’єднати деякі нюанси та вийти на щось нове, але дуже зрозуміле та практичне саме для вас. Експерти блогу Фаворит пропонують до вашої уваги алгоритм створення власної стратегії ставок на спортивні події.

Як розробити свою стратегію для ставок на спорт

Що таке стратегія/тактика ставок і навіщо вона потрібна

Давайте визначимося одразу. Беттінг завжди пов’язаний з можливим програшем. У спорті можливо всяке. Навіть безальтернативні лідери іноді програють очевидним андердогам. За прикладами далеко не треба ходити. Візьмемо хоча б поразки Динамо Київ від Чорноморця (2:3) та Полісся (2:3) восени 2023 року. Тому будь-яка, навіть найочевидніша ставка, може програти.

Але якщо беттор грає за чітко виробленої стратегії, ризики програшів можна значно зменшити. Навіть якщо вони траплятимуться, беттор зможе постійно виходити на підсумковий прибуток.

Таким чином, стратегія ставок на спортивні події – це алгоритм певних дій беттора, який має призвести до плюсового балансу після певної кількості ставок.

Головна помилка бетторів-початківців

Дуже багато початківців беттори роблять свої перші ставки на спорт за таким принципом. Їм подобається певний вид спорту, в якому вони мають команди, за які вони вболівають або симпатизують їм. І ось беттор починає робити ставки на “свої” команди. Але це хибний підхід до беттинга. Симпатії та віра у певну команду погані порадники у виборі ставки на спорт. Дуже часто такий підхід призводить до великих програшів та розчарування у беттингу.

Як правильно робити ставки?

Якщо людина хоче не просто перевірити свою удачу, а мати постійний дохід від ставок на спорт, вона має визначитися із системним підходом до беттингу. Ось наприклад, щоб поїхати на машині потрібно зробити певну послідовність дій – відкрити двері, сісти на сидіння водія, вставити ключ або активувати завод двигуна спеціальною кнопкою, знятися з ручника, натиснути на педаль газу. Без цього машина просто не поїде. За аналогією в беттингу є алгоритм дій, який може забезпечити успіх.

В основі цього алгоритму лежать:

  • Спеціалізація;
  • Пошук закономірностей;
  • Досвід.

У кожному виді спорту та у грі всіх команд/спортсменів є певні закономірності. Хтось краще грає на своєму полі/майданчику, хтось грає від оборони чи навпаки, воліє більше атакувати, у всіх є певні цикли оптимальної форми та ігрових криз, у когось є залежність від гри ключових виконавців, якась команда

регулярно пропускає на останніх хвилинах матчу і т.д. Ці закономірності можна і потрібно обчислювати та грамотно використовувати їх у ставках.

Але щоб мати змогу звернути увагу на закономірності для ставок, необхідно непогано розбиратися в даному виді спорту – знати правила гри, значення тих чи інших статистичних показників, мати уяву про потенційні можливості команд.

Ну а вміння правильно використовувати закономірності приходить із досвідом. Досвід підкаже не лише який саме вибирати букмекерський маркет на конкретний матч, а й як вправно керувати ігровим балансом.

На що звертати увагу при пошуку закономірностей?

Під час проведення передматчевого аналізу статистичних показників суперників варто звертати увагу:

  • на яких хвилинах забиваються/пропускаються голи;
  • хто починає активно, а хто поступово набирає обертів у ході гри;
  • типові помилки у захисті.

Виявивши ці чи інші закономірності, важливо також зрозуміти їх періодичність, що розуміти, коли варто ставити на них, а коли краще пропустити.

Інші нюанси стратегій в ставках на спорт

Для досвідченого беттінгу, беттору необхідно також вміти аналізувати букмекерську лінію та правильно розпоряджатися ігровим банком.

Аналіз букмекерської лінії

Якщо у беттора є основні розуміння як формуються коефіцієнти, він зможе побачити трохи завищені котирування. Якщо передматчевий аналіз не дасть відповіді питанням, чому коефіцієнт вище “звичайного”, даний варіант ставки можна визначити як перспективний – деякі беттори грають виключно на завищених букмекерами коефіцієнтах і непогано на цьому заробляють. Адже завищені в передматчі коефіцієнти на фаворита завжди можна в Лайві використати як базовий елемент “арбітражної ставки”.

Фінансовий бік

Різні стратегії мають на увазі різні розміри ставок. Є стратегії із постійною ставкою – наприклад, беттор постійно робить ставку на 5-10% від загального банку (розмір залежить від фінансових можливостей гравця – одному і 100 грн велика ставка, іншому 1000 грн поставити за раз не шкода). Існують стратегії з підвищенням ставок після програшу, але це ризикований варіант стратегії, оскільки можна нарватися на обмеження максимального розміру ставки в БК і тоді стратегія накриється до того, як беттор відіграє раніше програне. Тож кожен має орієнтуватися на особисті фінансові ліміти та розміри максимальних ставок у конкретній БК.

Головна порада

Яку б стратегію чи тактику ставок на спорт не вибрав для себе беттор, експерти блогу Фаворит радять спочатку цю стратегію обкатати на мінімальних ставках, щоб переконатися, що вона робоча. Можливо під час обкатки виявляться якісь недоліки, які необхідно буде підправити.

Ви також можете прочитати