Меню Закрити

Як аналізувати ігрову форму ключових гравців в баскетболі?

favorit-bascketball

Як ми вже вказували в загальній статті про ставки на баскетбол, в цьому виді спорту дуже велику роль відіграє готовність до матчу ключових гравців. Інколи матчі вивозяться взагалі одним виконавцем.

Але зазвичай в баскетболі все залежить від готовності до конкретного матчу з гравців «першої п’ятірки» + 2-3 виконавців «першої заміни».

Що таке «перша п’ятірка» та виконавці «першої заміни»?

«Першу п’ятірку» в баскетбольній команді можна порівняти з першою зміною в хокеї – зазвичай це самі висококласні виконавці. На відміну від хокею, гравці «першої п’ятірки» можуть доволі довго перебувати на паркеті, періодично по одному сідаючи на лавку запасних для того, щоб трохи відпочити.

Виконавцями «першої заміни» є гравці, які у випадку травми гравця «першої п’ятірки» замінюють його в стартовому складі. Вони ж, зазвичай, підмінюють його під час матчів, коли ключовий гравець сідає на лавку запасних відпочити.

Як визначати ключових гравців команди?

Ключові гравці баскетбольної команди в першу чергу визначаються по часу, який вони проводять на паркеті. Але тут є один нюанс – аналізувати необхідно статистику матчів, які мають напружений характер. Просто в матчах, в яких майже немає боротьби, тренери часто роблять ротації, щоб дати своїм головним виконавцям додатковий відпочинок. А матчах с відносно сильним суперником саме ключові гравці грають більше часу. До ключових гравців команди можна віднести всіх, хто в середньому за матч поводить більше 50% ігрового часу.

Другим компонентом визначення є їх користь для команди:

  • для гравців атаки їх результативність – частота атаки кільця, відсоток точних кидків с середньої дистанції та триочкових;
  • для розігруючих – відсоток точних передач, особливо передач для атаки на кільце;
  • для центрового – відсоток виграних підборів в захисті та під кільцем опонента.

Як аналізувати готовність ключових гравців?

Є спеціальні ресурси, де можна знайти інформацію про індивідуальні статистичні показники:

  • час, які гравці провели на паркеті;
  • скільки кидків з гри по кільцю вони виконали;
  • скільки кидків були влучними;
  • скільки підпирань було зроблено;
  • кількість невимушених помилок;
  • кількість зароблених на собі фолів;
  • та інші параметри.

На підставі цих даних можна зробити висновок про поточну ігрову форму кожного (хто починає набирати, у кого починається спад), а потім узагальнити висновок про ігрову форму команди.

Як ставити за підсумками індивідуального аналізу?

На підставі висновку про поточну ігрову форму ключових гравців можна робити ставки на індивідуальні тотали баскетболістів, які після певного спаду починають поступово добавляти. Букмекери зазвичай пропонують показники ймовірного набору очків / передач / підборів / точних триочкових кидків на підставі його останніх 3-4 ігор. Якщо ці ігри прийшлися на спад в грі баскетболиста, букмекер пропонує дещо занижені усереднені показники, ніж середньостатистичні за сезон. І на цьому можна спіймати букмекера, зірвавши непоганий куш.

Крім того, аналіз дозволяє вирахувати матчі, коли активність ключового гравця буде нижчою, ніж зазвичай – це матчі з очевидним андердогом, якщо команда протягом останньої неділі провела 3-4 матчі (такий календар для баскетболу цілком ймовірний), та інші моменти. Тут треба ловити букмекера на завищення показників ключового гравця, який видав кілька поспіль шикарних матчів.

Ви також можете прочитати