Меню Закрити

Трендологія в беттінгу

Трендологія в беттінгу

Експерти блогу Фаворит спорт безумовно не зможуть нікого навчити, як домогтися стабільного плюсового ROI за кожні N ставок. Але інформацію до роздумів підкинути можуть.

Один мудрець сказав: «Якщо я не знаю відповіді на запитання, не треба мені говорити саму відповідь, а підкажіть напрямок, де її шукати». Однією з таких підказок у беттінгу є вислів: «Шукайте Тренди в спорті та робіть на них ставки».

Тренди: міні-екскурс в історію

Поняття Трендології з’явилося в другій половині 1960-х років в індустрії Мода. Тренд – певна тенденція, яка має властивість бути популярною якийсь проміжок часу. У Моді це популярність певного стилю одягу в певні сезони, роки.

Згодом Трендологія перекочувала і в інші сфери. Особливо популярне це поняття серед професійних брокерів валютних ринків і товарних бірж. Не оминув стороною термін Тренд і беттінг.

Тренд у беттінгу

У ставках на спортивні події тренди були, є і будуть, хоча багато хто їх або не помічає, або просто не знає про їхнє існування. Єдина відмінність беттінгового тренду від звичайного – він визначає не популярність, а значно більший відсоток ймовірності певного розвитку подій під час спортивного матчу в залежності від якихось чинників.

Як і в будь-якій іншій сфері, у беттінгу дуже важливо вчасно його помітити і спрогнозувати його приблизну тривалість. Тільки в цьому випадку на тренді можна непогано заробити.

Типологія трендів у беттінгу

Насамперед типи трендів відрізняються за тривалістю. Якщо брати типологію трендів у беттінгу, то можна виділити:

Короткострокові тренди – від 1 до 5 матчів. Чинники, які можуть розпочати короткострокові тренди – не особливо серйозна травма / дискваліфікація ключового гравця; зміна головного тренера; нові трансфери; новини з роздягальні про конфлікти всередині команди, тощо.

Середньостроковий тренд – від 5 до 10 матчів. Може розпочатися через такі чинники – серйозна травма ключових гравців, для яких немає рівноцінної заміни; зміна малюнку гри команди; серйозне омолодження; слабка загальна форма гравців (команда не готова до сезону, період втоми всередині сезону; переповнений лазарет тощо); в стартові тури сезону / останні кілька матчів сезону, тощо.

Довгостроковий тренд – весь сезон або якась його половина. Зазвичай це фактор великого турніру (ЧС, Євро, Суперліга, Ліга чемпіонів тощо), але можуть бути й інші чинники, в тому числі й ті, що мають ознаки чинників середньострокового тренду – серйозне омолодження команди чи навпаки, дуже серйозне підсилення складу; перехід в інший турнір (пониження / підвищення в класі), тощо.

Складнощі визначення довгострокових трендів

Короткострокові та середньострокові тренди зазвичай обчислюються в результаті передматчевого аналізу статистичних та інших даних. Але тут беттори обчислюють подібні тренди як факт вже визначеної тенденції. Тому прибуток виходить незначний.

Ось якщо вдасться вчасно спрогнозувати середньостроковий або довгостроковий Тренд або визначити його в початковій фазі, тоді можна непогано заробити. Тут головне намацати “Трендсеттер” – того чи те, хто/що породжує тренд. Це може бути все, що завгодно:

  • Команда визначається з турніром, на який робить основну ставку в поточному сезоні (Тренд на турнір);
  • Команда змінила тренера, який традиційно скрізь вибудовує гру строго від оборони, і практично всі його клуби до цього дуже мало пропускали (Тренд на низовий тотал в іграх цієї команди);
  • У команду прийшов тренер, який вимагає від своїх підопічних дуже активних дій в атаці – його клуби починають грати у відкритий відчайдушний футбол (Тренд на верховий тотал);
  • За короткий проміжок часу 5-6 гравців основи опинилися в лазареті, а гідної заміни їм немає – на час їхньої відсутності у команди буде спад у якості гри і результатах.

Замість післямови

Мабуть після нашої статті у багатьох буде більше додаткових запитань, ніж відповідей. Але перед експертами блогу Фаворит і не ставилося завдання розкрити тему трендів у спорті на всі 100%. Навпаки, звернути на цю тему увагу і вказати напрямки, в яких варто розібратися додатково, якщо ви плануєте займатися беттінгом майже професійно.

Ви також можете прочитати