Меню Закрити

Ставки проти фаворитів

Ставки проти фаворитів

Давайте відразу визначимося з кількома аксіомами в беттінгу на спортивні події:

  1. Будь-який фаворит у будь-якому матчі може програти.
  2. Будь-яка серія (переможна, безпрограшна, безвиграшна або поразок) обов’язково буде перервана.

Виходячи з цих аксіом експерти блогу Фаворит пропонують вам обговорити дуже цікавий напрямок ставок на спортивні події – ставки на андердогів (або парі проти фаворитів).

Це тема дуже багатогранна і швидше за все їй доведеться присвятити кілька статей. У першій ми розповімо про основні нюанси ставок проти фаворитів, і насамперед спробуємо відповісти на питання “Коли краще робити ставки на аутсайдера?”.

Ставки проти фаворитів

Чому ставки на андердогів робити вигідно?

Відповідь на це питання дуже проста – через високий коефіцієнт. Що очевидніший фаворит, то більший коефіцієнт на перемогу, нічию, подвійний шанс андердога. Іноді навіть Фора (+3,5) на андердога у футболі та хокеї може бути з коефіцієнтом ×2.50+. Що стосується баскетболу, то можна знайти такі коефіцієнти на фору (+40,5). А в тенісі будь-який програний фаворитом сет часто може принести беттору виграш у вигляді триразового і більше збільшення розміру ставки.

Але дуже нерозумно бездумно починати ставити проти фаворитів. Якщо вибираєш будь-який тип стратегії ставок на андердога, потрібно ретельно готуватися до кожного парі.

Коли краще робити ставки на аутсайдера?

Ставки проти фаворитів можуть принести беттору успіх виключно за умови грамотного підходу. Бездумна гра просто на великі коефіцієнти в надії на удачу неодмінно призведе до великих програшів. Події для ставок на андердога потрібно вибирати з розумом. Розглянемо основні напрямки пошуку варіантів ставок проти фаворитів.

Матч між принциповими суперниками або дербі

У кожному виді спорту є чимало дуже принципових суперників, у матчі між якими завжди є особлива інтрига, незалежно від того, в якій поточній формі перебувають суперники та їхнього класу. Наведемо кілька прикладів із футболу:

  • в Іспанії – Барселона – Реал Мадрид (Ель-Класико);
  • в Італії – Мілан – Інтер (“Міланське дербі”);
  • в Україні – Динамо Київ – Шахтар (“Українське дербі”).

Навіть товариські матчі або ігри молодіжних складів цих команд завжди сповнені азарту та інтриги. Будучи явним андердогом через певні обставини, слабша з точки зору букмекерів команда з посиленим старанням намагається боротися за перемогу, адже будь-яка перемога в такому протистоянні завжди престижна. У цих іграх роль різниці в класі на момент початку матчу відходить на другий план.

Крім того, давайте не будемо забувати про те, що у багатьох сильних команд є просто незручні андердоги, які дуже часто ставлять їм палиці в колеса, відбираючи очки.

Відсутність мотивації у фаворита

Тут є багато нюансів. Наприклад, у провідних чемпіонатах Європи з футболу дуже часто можна ловити шикарні коефіцієнти на андердогів в іграх на національний Кубок (особливо на ранніх стадіях турніру – до чвертьфіналів включно), якщо у фаворита за кілька днів після кубкової гри більш принципова або значуща гра в єврокубках або чемпіонаті. Ну а в останніх турах національних чемпіонатів поразки або нічиї явних фаворитів, які виконали поставлене завдання на сезон, від андердогів, які ведуть відчайдушну боротьбу за виживання в елітному дивізіоні, цілком звичні явища. Як приклад, достроковий чемпіон Італії 2018/19 Ювентус у 5-ти останніх турах чемпіонського сезону набрав лише 3 очки (3 нічиї та 2 поразки) за умови того, що 4 матчі грав проти команд, які боролися за збереження прописки в Серії А, – тобто, були абсолютними андердогами.

Тривала серія перемог фаворита або поразок у андердога

Тут в силу вступають ті самі аксіоми, про які ми згадали на самому початку статті. Так, бувають випадки, коли команда виграє все поспіль і в гравців не виникає “зірковості” – вони відповідально готуються до кожної гри. За аналогією бувають випадки, коли починаючи з певного моменту команда впадає у відчай і програє всім і вся. Але таке буває рідко.

Зазвичай спрацьовує аксіома, про переривання будь-якої серії – фаворити обов’язково на якийсь матч не достатньо налаштуються, а андердоги намагатимуться перервати невдалу серію. І до речі, тут може статися накладка з одним із двох або обома відразу наведених вище напрямків пошуку варіанту ставок на андердога.

Фактор господарі / гості

Дуже багато потенційних андердогів на своїх полях / майданчиках дають бій визнаним фаворитам. Цю ситуацію варто уважно промоніторити. А в ідеалі зловити зворотну ситуацію – коли андердог краще грає на виїзді, ніж удома. Таке трапляється рідко, але якщо вдасться зловити цей момент, можна підняти непогані гроші, адже коефіцієнти на виїзного андердога вищі, ніж на домашнього.

Договірні матчі

Цей напрямок ставки на андердогів неоднозначний. На практиці, такі матчі існують і якщо беттор випадково дізнається, що в якійсь грі обумовлений фіксований результат, можна зірвати жирний куш. Але є нюанс. Якщо у букмекера виникне підозра в договірному характері матчу, то всі ставки по ньому можуть бути заблоковані. Якщо факт договірняка буде підтверджено, великі (не типові для ставок на андердога ставки) можуть заблокувати назавжди, а невеликі ставки повернути з коефіцієнтом ×1.0 (зробити повернення ставки). Тож із потенційно договірними матчами краще не зв’язуватися.

Фінансовий стимул

Іноді принциповість андердога неодмінно відібрати очки у фаворита виникає внаслідок втручання “третіх осіб”. Наприклад, керівництво Шахтаря пообіцяло виплатити солідні преміальні гравцям Руху, якщо вони не програють Динамо Київ. В українському футболі таке вже навіть і не приховують. І найцікавіше – нічого протизаконного в такому стимулюванні немає. Фінансова допомога скромному клубу за те, що він виграє або зіграє з кимось унічию – це ж стимул показати все найкраще, на що здатна команда.

До речі, іноді таким стимулом може стати й обіцяні преміальні від керівництва клубу за досягнення певного результату – збереження прописки в еліті, завоювання путівки в єврокубки, прохід до групового раунду Єврокубків. Якщо говорити про єврокубки, де преміальні за набрані очки платить УЄФА, інтрига зберігається до останніх хвилин навіть у матчах, де немає турнірної мотивації – там андердог буде до останнього боротися за преміальні.

Замість післямови до теми

Підбиваючи підсумки першої великої підтеми щодо ставок на андердогів, експерти блогу Фаворит порадять таке:

  1. У передматчі робити ставку проти очевидного фаворита краще безпосередньо перед початком матчу або на перших хвилинах гри. До цього моменту переважна більшість бетторів встигне прогрузити своїми ставками на фаворита, піднімаючи при цьому коефіцієнти на андердога. Мало того, для футболу сильний дощ перед початком матчу може послужити андердогу хорошу службу – на розбитому дощем газоні практично нівелюється технічна перевага одного із суперників, а на перше місце виходить фізична підготовка.
  2. Не обов’язково шукати варіант ставки саме на перемогу андердога. Дуже часто його подвійний шанс (перемога або нічия), плюсові Фори або просто гол від очевидно слабкішої команди є прекрасним варіантом ставки проти фаворитів.

Ви також можете прочитати