Меню Закрити

Як грамотно ставити на «Прохід команди» в футболі

Як грамотно ставити на «Прохід команди» в футболі

Чимало футбольних турнірів граються по Кубковій системі – це коли в наступний раунд турніру проходить лише один з двох суперників. Такі раунди ще називають стадія плей-офф. Букмекерські контори на матчі кваліфікації Єврокубків, основного плей-офф Єврокубків, плей-офф чемпіонатів Європи та світу крім традиційного набору футбольних маркетів зазвичай пропонують варіанти ставки «Прохід команди».

Чим відрізняються стадії плей-офф в футболі від “аналогічних” стадій в баскетболі та хокеї. В тих видах спорту зазвичай раунд плей-офф триває до повної кількості перемог однієї з команд. Тобто, щоб в хокеї чи баскетболі одна з команд пройшла в наступний раунд плей-офф, вона повинна виграти у суперника 2-4 матчі (кількість перемог залежить від регламенту турніру). Причому, рахунки матчів при цьому не мають значення – рахуються лише перемоги.

В футболі зовсім інакше. Раунди плей-офф мають одноматчевий або двоматчевий характер:

  1. В одноматчевих все зрозуміло – далі йде переможець. У разі нічиї в основні 90 хвилин грають додаткові 2 тайми по 15 хвилин. Якщо нічия і в додатковий час – переможець визначається в серії пенальті.
  2. В двоматчевих раундах плей-офф переможець визначається за загальним рахунком двох матчів після закінчення основного часу другої гри. Якщо нічия – додатковий час та серія пенальті.

Поради гравцям для правильного аналізу

На що беттер повинен в першу чергу звернути увагу під час аналізу ставки на прохід. На поточний календар команд та престижність турніру. Дуже важливо враховувати матчі двох команд напередодні гри плей-офф та одразу після нього. Чому це важливо? Залежно від турнірного становища у чемпіонаті своєї країни деякі клуби розставляють пріоритети, що для них важливіше – пройти далі у Кубку чи поправити своє становище у чемпіонаті. Від цього залежить налаштування команди на гру в плей-офф, який легко визначити за складом, виставленим на гру. Якщо тренерський штаб вдається до глибокої ротації, випустивши на ключові позиції замість гравців основи резервістів, треба обережно брати ставку на прохід цієї команди, навіть якщо вона вважається явним фаворитом.

Крім того, варто враховувати такий важливий чинник, як особистість головного тренера. Є тренери, які вміють налаштовувати команди на окремі матчі. Таких тренерів називають «кубковими» – часто не можуть виграти довгі турніри, але регулярно високо піднімаються високо по сітці кубкових змагань. Візьмемо, наприклад, Руді Гарсія, який з Ліоном виграв Лігу чемпіонів, вибивши по ходу плей-офф Манчестер Сіті Пепи Гвардіоли та Ювентус Мауріціо Саррі. Та й кубкові перемоги Моуріньо теж варто згадати. Але це лише найяскравіші приклади – таких тренерів достатньо.

Найкращі ігрові стратегії ставок на прохід

Як такої “найефективнішої стратегії беттинга на прохід у наступний раунд” немає, але є рекомендації від досвідчених гравців щодо тактик ставок на цей маркет.

Наприклад, якщо ми маємо одноматчевий плей-офф, то ставка на прохід команди в наступний раунд є певним замінником парі на підсумковий результат з урахуванням додаткового часу та післяматчевих пенальті. Це фактично страховка беттера ставки на перемогу обраної ним команди, якщо вона не зможе здолати свого суперника в основний час. Варто зазначити, що коефіцієнти в таких матчах на прохід вищі, ніж коефіцієнти на подвійний результат, тому цей маркет є більш вигідним.

Що стосується тактик, то можна розглянути такі:

Ставка у лайві на прохід явного фаворита, який пропустив перший гол

В одноматчевому протистоянні плей-офф явний фаворит першим пропускає гол і трапляється це до 60-ї хвилини. Коефіцієнт на те, що він зможе відігратися і пройти далі, підскакує до дуже привабливого. На полі оптимальний склад фаворита, в ігровому плані проблем не видно, а те, що він програє, є наслідком банальної невдачі у завершальних стадіях його атак. У такій грі є сенс поставити на те, що фаворит зможе виправити ситуацію та пройти до наступного раунду турніру.

Ставка на фаворита, що програв перший матч

У двоматчевому плей-офф явний фаворит програє перший (виїзний) матч із різницею в один чи два м’ячі. Імовірність того, що на своєму полі він візьме реванш, дуже висока. Особливо якщо рахунок першого матчу був явно не за грою. У єврокубках часто трапляються камбеки навіть після поразок у першому матчі у 3 м’ячі. Чому б не поставити на прохід фаворита – коефіцієнт на прохід буде в цьому випадку значно вищим, ніж на його перемогу у матчі-відповіді. Краще ставити на камбек не в передматчі, а через 10-15 хвилин після початку матчу-відповіді, щоб врахувати виставлений на гру склад і подивитися настрій команди на матч – може фаворит не налаштований відіграватися.

Плюси та мінуси ставок на прохід

Як грамотно ставити на «Прохід команди» в футболі

Гра на прохід команди хороша тим, що в цих маркетах можна знайти дуже привабливі варіанти. У таких турнірах, як Кубок англійської ліги, Ліга Європи, Ліга конференцій УЄФА, можна знайти шикарні валуї. Зазвичай букмекери практично автоматично виставляють котирування на перших стадіях турнірів на користь представників вищих дивізіонів (у національних кубках) або топових чемпіонатів (єврокубки) без урахування поточної форми команд та їх мотивації на конкретний матч чи плей-офф. Якщо ви уважно стежите за розвитком подій у цих лігах, знаєте нюанси зі стану команд, то на цьому можна підняти непоганий куш. Наприклад, на стадії 1/64 Кубка англійської ліги до 60% фаворитів конкретної пари не проходять далі.

Очевидних мінусів у цього маркету немає.

Висновок

Підведемо підсумки:

  • Ставки на прохід простіші для передматчевого аналізу або для беттингу онлайн.
  • Букмекери, які не завжди об’єктивно виставляють котирування цей маркет.

Ці два моменти за правильної тактики, грамотно передматчевому аналізі можуть забезпечити гравцеві стабільний прибуток. Головне, грати за логікою, а не на емоціях та особистих уподобаннях.

Ви також можете прочитати