Меню Закрити

Ставки на кінські перегони: стратегії ставок

Ставки на кінські перегони: стратегії та типи ставок

Кінські перегони для більшості бетторів вважаються щось на кшталт екзотичного і малозрозумілого виду спорту. Вони рідко звертають увагу на букмекерські маркети на перегони. І даремно. Тут є кілька цікавих типів ставок, які дозволяють мати стабільний плюс, особливо не мудруючи. Експерти блогу Фаворит пропонують вам розібратися з основних типів ставок та стратегіях беттингу на кінські перегони.

Основні букмекерські маркети на кінські перегони

Основними видами ставок на кінські перегони є:

 • Ставка на перемогу;
 • Перемога або призове місце;
 • Перше-друге місце;
 • 1 з 3-х;
 • Хто вище / хто краще.

Розглянемо їх більш детально.

Ставка на перемогу («win» та «insurance bet»)

З ординаром win все досить просто – ставимо на коня, який фінішує першим. Але у ставках на переможця в кінських перегонах є варіант парі, який можна порівняти з букмекерським маркетом Ф(0) – це «insurance bet» . Вибираючи цей маркет, ви страхуєтеся на випадок, якщо вашого лідера на останніх метрах перегонів випередять 1 або 2 інших коня – за 2-3 місце вашого коня буде повернення суми ставки.

Ставка на «перемогу або призове місце» («each-way» та «each/way»)

Ці типи маркетів мають на увазі, що ви зробили ставку на те, що кінь фінішує на призовій позиції (1-3 місця). Причому варіант «each-way» менш вигідний, ніж «each/way». При ставці типу «each-way» ви отримуєте разову виплату, а за варіант «each/way» ви маєте можливість отримати виграш двічі у випадку, якщо ваш кінь переможе, це тому що розрахунок ставки буде і за перемогу, і за призове місце.

Тобто, ви поставили на маркет типу «each/way» 100 грн, а вам розрахують, як ставку на 200 грн – 100 грн × коефіцієнт маркету «each/way» (за перемогу) + 100 грн × 1/4 × коефіцієнт маркету «each/way» (за призове місце). Такі ставки вигідно робити на коней, коефіцієнт на перемогу яких складає більше 8.00.

Перше-друге місце («straight forecast» та «reverse forecast»)

Дані види ставок схожі на попередні, але з обмеженням – ваш кінь повинен прийти першим або другим:

 • «straight forecast» – це варіант точної ставки, і він виплачується одноразово;
 • «reverse forecast» розраховується за принципом «each/way» – якщо ваш кінь переможе, буде доплата за те, що він опинився у топ-2.

Такий тип ставки зручно ставити на очевидного фаворита, перемога якого оцінюється коефіцієнтом менше 1.40.

1 з 3-х («tricast»)

Фактично це аналог ставок «each/way», але на трьох коней під час перегонів одночасно. Варіації ставки «tricast»:

 • точний – будь-який із трьох обраних коней приходить у топ-2;
 • комбінований – якщо в топ-2 виявиться 2 коня з вашого списку, виграш може бути суттєвий, так як у розрахунок піде «перемога коня» + «його попадання в топ-2» + «топ-2 іншого коня».

«Хто вище» / «хто краще» («match bet» або «head-to-head»)

Тут потрібно визначитися, який із двох коней прийде до фінішу швидше, ніж інший кінь цієї пари – їхнє підсумкове місце в самому списку значення не має, тому що ця ставка – «дуель» між двома конкретними кіньми.

Найпростіші стратегії ставок на перегони

Ставки на кінські перегони

Ставки на кінські перегони, як і будь-які інші, можна і потрібно поєднувати в експреси або системи.

“Тріксі” (Trixie)

Це стратегія «для лінивих». Беремо перші перегони дня на трьох різних іподромах.

У кожному забігу вибираємо фаворита, але коефіцієнт на його перемогу має бути не меншим за ×2.00. Ставимо систему «2 з 3-х». При виграші хоча б двох коней із цієї трійки, беттор отримує виграш не менше 1/3 від поставленої суми. Якщо виграють усі 3 коні, беттор збільшує свою ставку щонайменше в 4 рази.

Дивимось, як це працює. Беттор ставить 3000 грн на фаворита А в одній гонці (коефіцієнт 2.10), фаворита В в іншій (коефіцієнт 2.05) і фаворита С у третій (коефіцієнт 2.15) – по 1000 грн на 3 парних експреси (АВ, АС, ВС):

 • виграють лише фаворити А та В, беттор отримує 4.305 грн (+1.305 грн);
 • виграш фаворитів А та С принесе беттору 4.515 грн (+1.515 грн);
 • ну і нарешті перемога коней В та С = 4.407,50 грн (+1.407,50 грн).

Ну а якщо виграють усі 3 фаворити маємо 4.305 + 4.515 + 4.407,5 = 13.227,50 грн (+10.227,50 грн).

Чому найкраще брати саме перші перегони дня на іподромі? Традиційно день перегонів на іподромі починається із заїздів абсолютних новачків: maiden чи novice. Це свого роду представлення нових коней, які починають своє життя у перегонах. У таких забігах, як правило, є особливо сильні новачки (основні фаворити таких перегонів), які зазвичай і виграють.

Але фаворитів необхідно вибирати за правилом:

 • Коефіцієнт на його перемогу не вищий за ×3.00;
 • Другий за ним претендент на перемогу в заїзді має коефіцієнт більший за ×4.50.

Якщо різниця коефіцієнтів першого і другого претендентів на перемогу буде незначною, то ніби сам букмекер “попереджає” бетторів, що основний фаворит тут не є безумовним – є як мінімум один гідний конкурент.

«Dutching»

Стратегія dutching застосовується також для перших заїздів дня перегонів, якщо маємо двох явних фаворитів із приблизно рівними шансами на успіх. Наприклад, у заїзді на перемогу коні А дають ×3.50, на коня В ×4.00, а решту понад ×6.00. Тобто, різниця між двома фаворитами невелика (не більше одиниці, при цьому найменший коефіцієнт ×3.00), а розрив другого фаворита від третього претендента в коефіцієнтах мінімум 2 одиниці (але бажано більше). У цьому випадку ставимо на перших двох фаворитів 2 ставки по 1000 грн і отримуємо майже гарантований прибуток.

До речі, є версія, що свого часу бухгалтер Датчі Шульц стратегією dutching вибілював мафіозні мільйони.

Якщо маємо третього майже рівнозначного фаворита (розрив між 2-м і 3-м коефіцієнтами менше двох одиниць), ставимо типовий комбінований tricast на ці 3 коні.

«follow the money» (іди за грошима)

Це досить ризикована, але цілком робоча стратегія на звичайні чи головні перегони дня на іподромі. Її суть – за 10 годин до початку перегонів проаналізувати карти заїздів та відзначити коефіцієнти аутсайдерів (усі, на кого коефіцієнти понад ×50.00). Варто також записати коефіцієнти 3-4 основних фаворитів. Потім дивимося карти перегонів за годину до заїзду. Якщо коефіцієнти на фаворитів практично не змінилися, а коефіцієнт на аутсайдера “впав” до ×25.00 і менше, варто придивитися до цього аутсайдера. Адже його хтось активно “заливає” грошима, а просто так гроші на вітер ніхто не хоче викидати. Варто уважно вивчити карту коня – якщо у нього дійсно є потенціал, то навіть 1 вдала ставка на таких аутсайдерів типу «each-way» з 5-ти обов’язково принесе прибуток беттору. А якщо він вміє грамотно читати карти коня (це прийде з досвідом та глибшим вивченням теми), то відсоток прохідності таких ставок буде набагато більшим, ніж 20%.

Висновок

Кінські перегони – зовсім не екзотичний, але дуже специфічний вид спорту. Він істотно відрізняється від переважної більшості спортивних дисциплін і практично завжди пов’язаний з розв’язками, що інтригують. Не у всіх букмекерських конторах лінії на кінські перегони розписані дуже докладно, але завжди можна знайти БК, яке спеціалізується на кінських перегонах (рекламувати іноземні БК не будемо – хто захоче, обов’язково сам знайде операторів із дуже глибоким розписом маркетів на даний вид спорту).

Існує кілька цілком робочих тактик та стратегій ставок на кінські перегони, але ефективність беттингу тут істотно підвищиться, якщо уважно вивчити всі нюанси перегонів, навчитися читати карти коней/жокеїв та їх грамотно зіставляти з іншими картами.

Ви також можете прочитати