Меню Закрити

Фора (0): нюанси цього букмекерського маркету на футбол

Фора (0): нюанси цього букмекерського маркету на футбол

Нульова фора – це одна з найпопулярніших подій для ставок на футбольні матчі, на яку виставлені приблизно однакові котирування на просту перемогу суперників (мінімальний коефіцієнт на виграш однієї з команд від 2.25). Ф1(0)/Ф2(0) дуже часто згадуються в анонсах-прогнозах на матчі топових команд.

Що означає Ф1(0)/Ф2(0)?

Давайте одразу визначимося – «Нульова Фора» є ставкою саме на перемогу однієї з команд, але зі страховкою у разі нічиєї. Ф1 (0) / Ф2 (0) це свого роду золота середина між двома букмекерськими маркетами:

 • на перемогу однієї з команд (П2 та П1);
 • подвійні шанси на ці команди (1Х та 2Х).

Чому це ставка саме на перемогу? Коефіцієнти на Ф(0) завжди нижчі, ніж котирування на перемогу конкретної команди, відповідно виграш зі ставки на П1 буде більшим, ніж на Ф1(0). Але вони вищі, ніж на подвійний шанс. Таким чином, ставка Ф1 (0) однозначно вигідніша, ніж 1Х.

Якщо ж ви робите ставку на те, що хтось не програє (не надто впевнені в перемозі), то вигідніше ставити на подвійний шанс, тому що така ставка принесе вам прибуток у разі нічиї, а Ф (0) просто поверне суму ставки.

Коли варто робити ставку на Нульову Фору?

Зазвичай беттори роблять ставки на Нульову Фору, якщо обидві команди практично нічим не поступаються одна одній. Але тут ключовим є слово «практично», тому що для ставок на Ф(0) потрібно, щоб одна з команд все одно, хоч би на папері або на підставі індивідуального передматчевого аналізу, була фаворитом.

Коли краще брати Ф(0), а не перемогу? Коли беттор вважає, що має виграти певна команда, але є нюанси, які викликають у вас певні побоювання:

 • Ф (0) на очевидного фаворита – у нього через певні причини (травма, ротація, дискваліфікація тощо) не буде одного або кілька важливих гравців основи, є ознаки початку чи продовження ігрової кризи, напружена психологічна атмосфера в команді, відсутність турнірної мотивації, інші нюанси;
 • Ф (0) на неочевидного андердогу – він видав напередодні кілька шикарних матчів і не збирається зупинятися на досягнутому + у фаворита є вказані вище проблеми.
 • Якщо ж грають на думку букмекера дві приблизно рівні команди, але на думку беттора, букмекер виставив не зовсім правильні котирування (без урахування нюансів, які можуть вплинути на результат) – ставимо Ф(0) на користь тієї команди, у якої, з погляду беттора, більше шансів перемогти.

У таких випадках краще підстрахуватись. При цьому не слід брати ординаром Ф (0) з коефіцієнтами менше 1.55 – ставки на такі коефіцієнти на дистанції зазвичай призводять до мінусового балансу ігрового акаунту.

Поради для бетторів-початківців

Фора (0): нюанси цього букмекерського маркету на футбол

Не рекомендується відразу робити ставку на Нульову Фору без проведення передматчового аналіз матчу. Беттор повинен сам зробити свої обґрунтовані висновки про котирування букмекера на команди – раптом він помиляється з розстановкою сил суперників в конкретному матчі.

Існує дві думки щодо оцінки букмекерських котирувань.

 1. Перша говорить, що кожна контора завжди проводить точну і безпомилкову аналітику перед матчем, тому котируванням можна довіряти. Ну а під час гри можуть виникнути певні нюанси, які букмекер просто не міг передбачити.
 2. Друга – що є більша ймовірність помилки аналітиків букмекерів, оскільки дуже часто котирування виставляються за допомогою спеціальної програми, яка може не врахувати багато факторів. Наприклад, на матчі справді приблизно рівних за класом команд найчастіше букмекери спочатку віддають перевагу на користь господарів поля, що найчастіше є помилкою, якщо врахувати безліч додаткових нюансів класичного передматчевого аналізу.

Виходячи з другої думки, самостійний передматчевий аналіз перед ставкою потрібно робити завжди, хоча це й може займати багато часу.

Переваги та недоліки ставок на Нульову Фору

Переваги:

 1. Ставка на Ф (0) коштує значно дорожче подвійного результату.
 2. Істотно знижуються ризики програшу ставки – дуже часто буває, коли випадковий гол у відповідь на останніх хвилинах позбавляє перемоги фаворита, а вас виграшу. Найкраще від таких несподіванок підстрахуватися.
 3. Моральне задоволення. Як ви вважаєте, скільки ставок із коефіцієнтом 2,10-2,30 (в футболі це котирування на фаворита, нехай і не дуже очевидного) на чисту перемогу з 10-ти виграє. Ну нехай 50% – при такому розкладі ви начебто в невеликому плюсі, але є неприємний емоційний осад від великої кількості програних ставок. А от якщо виграє 50% + 30% нічиїх – навіть за приблизно однакового підсумкового виграшу в грошах емоційне легше сприймається лише 20% програних ставок.
 4. У лініях контор завжди можна зустріти маркети на Нульову Фору.

Основним мінусом ставок на нульову фору гостей є лише відсутність будь-якого виграшу у разі нічиїх.

Висновок

Ф1 (0) та Ф2 (0) – дуже перспективні маркети, зручні у використанні не тільки для професійних гравців, але й для початківців. Професіонали вважають цей варіант чудовою можливістю підстраховки на випадок нічийного результату в іграх, де букмекерський аутсайдер має хороші шанси на перемогу. Крім того, як правило, Ф2(0) у футболі оцінюється високо, якщо на виїзді грає неочевидний фаворит.

Спеціальних ігрових стратегій для цього маркету немає, але при грамотному передматчевому аналізі беттори мають прекрасні перспективи забезпечити собі не поганий прибуток на дистанції ставками на аутсайдера.

Ви також можете прочитати