Меню Закрити

Стратегія ставок Боба Маккюна

Стратегія ставок Боба Маккюна

На просторах інтернету можна зустріти багато різних фінансових стратегій ставок на спортивні події. На жаль, лише невелика частина цих “методик” є універсальними і дійсно здатними забезпечити беттор стабільний прибуток на дистанції. Зазвичай це “методики”, які є ефективними лише для того, хто їх придумав. Але з фінансовою стратегією ставок від Боба Маккюна експерти блога Фаворит вам рекомендують ознайомитись і взяти її за основу під час вашого беттінгу.

Боб Маккюн

Боб Маккюн – свого часу був дуже відомим американським бодібілдером. Коли він пішов з помосту, несподівано для багатьох своїх знайомих захопився ставками на спорт і став досить успішним беттором. Він написав декілька книг на тему беттинга, в одній з яких докладно розписав фінансову стратегію ставок на спортивні події, яка згодом була названа його ім’ям. За 20 років існування вона довела свою ефективність. Звичайно при правильному її застосуванні.

Суть стратегії Боба Маккюна

Боб Маккюн всіх бетторів ділить на 3 категорії:

 1. Ті, хто періодично робить ставки виключно на основі своїх знань та інтуїції.
 2. Люди, які грають постійно за певною стратегією ставок на спортивну подію, проводячи самостійно якісний аналіз матчу/бою.
 3. Беттори, які ставлять виключно (або переважно) на основі достовірної інформації зі стану суперників.

Сам по собі він третьої групи бетторів. А був він дуже успішним професійним гандикапером із прохідністю 55-60% ставок з коефіцієнтами 1.90-2.10. І ось що цікаво. Заробляв Боб в основному на ставках на матчі студентських та других ліг з хокею, баскетболу та американського футболу.

Маючи пристойні аналітичні здібності, Маккюн свого часу зробив логічний висновок, що на такі ліги звичайні беттори великих ставок не роблять. Якщо ж відбуваються відносно великі фінансові вливання на конкретний матч, то ця ставка, напевно, була зроблена на підставі достовірної інформації від компетентного інсайдера (зазвичай когось із команди – наближеної до головного тренера особи, від самого тренера або від одного / декількох провідних гравців).

Букмекери зазвичай майже негайно реагують на великі ставки в таких матчах, починаючи змінювати коефіцієнти з урахуванням сум ставок. Так, різкі зміни відбуваються в конкретній БК, але сучасний беттінг-світ дуже пов’язаний між собою. Тож в короткий інтервал часу починаються зміни в інших БК, в тому числі і в БК Фаворит. Боб зрозумів, що на цьому можна непогано заробляти. Суть Стратегії Маккюна – відстеження руху коефіцієнтів в лініях букмекера і правильне реагування на зміни в котируваннях.

Основні правила стратегії Боба Маккюна у ставках на спорт

Найвищу ефективність стратегія Боба Маккюна показала у ставках на хокей, баскетбол та теніс. Але вона підійде і для інших видів спорту. Щоб стратегія приносила беттору стабільний дохід на дистанції, він повинен суворо дотримуватися наступних правил:

 1. Вибирати ставки виключно в малопопулярних лігах, на матчі яких немає напливу бетторів. На особливо популярних турнірах / матчах (НХЛ, НБА, турніру Великого шолома, Ліга чемпіонів, Чемпіонат світу, топові європейські чемпіонати та інші популярні ліги / турніри) коефіцієнти можуть “плавати” через величезну кількість ставок.
 2. На такі матчі коефіцієнти з’являються зазвичай за 24-48 години до початку матчу. Зафіксувати на момент появи коефіцієнтом усереднені показники фори та тоталів.
 3. Відстежувати рух коефіцієнтів бажано з перших хвилин їх появи і в першу чергу звертати увагу на коефіцієнти в букмекерських конторах, які найбільш популярні для регіону, де відбувається матч / турнір.
 4. Робимо ставки у розмірі 2-5% від загального банку, виділеного на ставки у букмекерській конторі.

Як ставимо:

 • Якщо в лінії коефіцієнтів взагалі немає жодних рухів або вони рух не перевищують 0,1 одиниць, можна сміливо орієнтуватися на букмекерського лідера.
 • Якщо по лінії фор в “регіональній БК” починається помітний рух, то робимо ставку в своїй БК (наприклад, в БК Фаворит) за таким принципом:
  • при зменшенні фори в “регіональному БК” ставимо в БК Фаворит на “початкову” плюсову усереднену фору андердога;
  • при збільшенні фори в “регіональному БК” ставимо в БК Фаворит на “початкову” усереднену мінусову фору фаворита.
 • Якщо в “регіональній БК” по лінії не було помітних рухів, але за 1-2 години до початку матчу стався стрибок більше 0,5 одиниць, взагалі не ставимо на цей матч – його результат можуть визнати “фіксованим” (договорний матч) і всі виграші можуть анулювати.

За оцінками тих, хто перевіряв цю стратегію на практиці, вона справді є ефективною. До речі, сам Боб Маккюн і беттори, що керувалися його стратегію, запевняють – якщо відстеження руху коефіцієнтів поєднати з якісним передматчевим аналізом, прохідність ставок збільшується приблизно на 7,5-10% мінімум.

Очевидних мінусів даної методики немає, якщо не вважати необхідності витрачати час на відстеження та фіксування коефіцієнтів.

Ви також можете прочитати