Меню Закрити

Стратегії ставок на фаворитів

Стратегії ставок на фаворитів

Перш ніж максимально повно розкривати тему «Стратегія ставок на фаворитів», експерти блогу Фаворит пропонують всім визначитися з такими аксіомами:

 1. «Аналітики букмекерських контор не вороги самі собі – вони об’єктивно оцінюють шанси двох суперників на перемогу, використовуючи сучасні методи передматчевого аналізу + застосовуючи штучний інтелект»;
 2. «Фаворит не завжди виграє – при ставках необхідно грамотно розподіляти банкролл».

Оцінка фаворитів по букмекерських коефіцієнтах

Спортивні події бувають двох категорій:

 • категорія 1 – матчі з потрійним результатом (перемога команди 1 / нічия / перемога команди 2);
 • категорія 2 – матчі з подвійним результатом (нічия не передбачена регламентом).

Якщо коефіцієнт на перемогу однієї з команд зовсім трохи нижчий, ніж коефіцієнт на перемогу суперника, це «умовний фаворит». В цій статті експерти блогу Фаворит не розглядають стратегії ставок з коефіцієнтами вище ×2.10 для матчів категорії 1 та вище ×1.75 для матчів категорії 2.

Для стратегій ставок такі види фаворитів:

З огляду на оцінку спеціалістів з моніторингу і статистики всіляких подій, фактичні результати матчів на користь фаворитів складають:

 • понад 60% на матчі з «Об’єднаним» фаворитом – в середньому на кожні 5 матчів мінімум 3 перемоги;
 • понад 75% на матчі з «Очевидним» фаворитом – в середньому на кожні 4 матчі мінімум 3 перемоги;
 • понад 85% на матчі з «Безальтернативним» фаворитом – в середньому на кожні 5 матчів максимум 1 сенсація.

Букмекеру довіряй, але все перевіряй сам

Коефіцієнти букмекера повинні стати лише орієнтиром для потенційного вибору ставки. Керуючись аксіомою, що будь-який фаворит може програти, кожен коефіцієнт необхідно самому перевірити та “підтвердити” його особистим ретельним передматчевим аналізом. Особливо це стосується коефіцієнтів «об’єктивного фаворита».

Щоб запропоновані нами стратегії працювали ефективно, беттор повинен об’єктивно оцінити передматчевий розподіл сил. Це можливо лише за умови:

 • Беттор добре знає правила виду спорту, значення статистичних показників та вміє їх “читати” й оцінювати;
 • Беттор має хоч якусь уяву про нюанси конкретного чемпіонату / турніру, знає приблизну силу команд / суперників;
 • Фаворит повинен мати турнірну мотивацію на перемогу і в нього не повинно бути суттєвих проблем зі складом (для командних видів спорту) / зі здоров’ям (для індивідуальних видів сорту).

Без цього ваші ставки будуть з розряду «навмання», а значить може значно збільшуватися відсоток неправильних ставок, що неодмінно призведе до неефективності стратегій ставок на фаворитів.

Стратегія ставок на «об’єктивних» фаворитів

На об’єктивних фаворитів краще за все грати постійним флетом в розмірі ≈ 5% від загального банку на ставки. Цілком очевидно, що навіть ×1.55 на перемогу фаворита в матчах категорії 2, беттор отримує прибуток, якщо будуть заходити хоча б 2 ставки з 3. Якщо відсоток проходу буде вище, прибуток беттора суттєво підвищиться.

Щоб збільшити % проходу ставок необхідно ретельно проводити передматчевий аналіз матчів + пам’ятати про нюанси, про які ми писали трохи вище.

Можна також використовувати більш агресивну тактику – ставити експресами на дві події. Мінімальний коефіцієнт такого експресу на об’єктивних фаворитів буде щонайменше ×2.30. Якщо проходимість таких експресів буде хоча б 50%, беттор однозначно буде мати прибуток з кожних двох ставок. Агресивну тактику ставок на об’єктивних фаворитів краще за все теж використовувати флеш в розмірі не більше 5% від банку.

Стратегія ставок на «очевидних» та «безальтернативних» фаворитів

На «очевидних» та «безальтернативних» фаворитів краще за все ставити експресами з коефіцієнтом ≈ ×2.00. Причому, в кожному експресі повинно бути не більше 3 матчів, якщо ми змішуємо ставки на очевидних та безальтернативних фаворитів. А якщо в експресі виключно ставки на безальтернативних фаворитів, то не більше 4 матчів. Тільки в такому випадку ймовірність програшу експрасу буде зведена до мінімуму. Такі експреси можна робити з флешем ≈ 10% від суми банку.

Загальний висновок

Підсумуємо. Стратегії ставок на фаворитів обов’язково принесуть беттору загальний успіх у разі:

 1. Об’єктивного максимально повного передматчевого аналізу – беттор повинен бути сам впевнений, що фаворит дійсно виграє цей матч.
 2. Не ставити на види спорту чи на матчі, в яких грають зовсім незнайомі вам суперники – покладатися виключно на букмекерські котирування вкрай небезпечно (особливо якщо йдеться про ставки на “об’єктивних” фаворитів.
 3. Не треба ганятися за миттєвим прибутком – не робіть великі ставки, навіть якщо впевнені в перемозі фаворита, а грайте з визначеним флетом.

Ви також можете прочитати