Меню Закрити

Беттінг на баскетбол: головні нюанси ставок на баскетбольні матчі

Баскетбол

Баскетбол за своєю популярністю поступається хіба що футболу та хокею. Це стосується і популярності як виду спорту, і кількості ставок на нього в букмекерських конторах. Вашій увазі представлений матеріал про ставки на баскетбол, а також про найпоширеніші помилки новачків при укладанні з букмекерами парі на даний вид.

На що можна поставити на баскетбольний матч

На баскетбол букмекери пропонують набагато менше маркетів для ставок, ніж на хокей чи футбол. Мало того, різноманітність букмекерських пропозицій дуже залежить від престижності Ліги. Так, на не особливо популярні Ліги зазвичай у прематчі пропонується лише стандартний набір маркетів:

 • Результат гри з урахуванням овертаймів (П1/П2);
 • Результат основного часу матчу / на 1-у чверть / на 1-у половину (П1/Х/П2);
 • Тотал на матч / на 1-у чверть / на 1-у половину;
 • Фора на матч / на 1-у чверть / на 1-у половину;
 • Індивідуальні тотали на матч / на 1-у чверть / на 1-у половину.

Варто зазначити, що ставки на матч на загальні та індивідуальні Тотали, а також на Фору приймаються на підсумковий рахунок з урахуванням можливих овертаймі, якщо вони будуть. Крім того, на тотали, індивідуальні тотали та фори в нетопових лігах зазвичай обмежуються 1-3 пропозиціями (із усереднених коефіцієнтів або дуже близьких до усереднених).

На топові ліги (насамперед на НБА та плей-офф Євро-ліг) діапазон пропозицій для ставок на баскетбольні ліги може бути набагато ширшим. По-перше, набагато більший набір тоталів (загальних та індивідуальних) та фор. По-друге, часто можна побачити ставки на статистичні показники: фоли, забиті штрафні кидки, забиті двоочкові кидки, забиті триочкові кидки, підбирання, гольові передачі, блок-шорти, втрати м’яча – як за командами, так і окремими гравцями. І це ще не повний список можливих букмекерських пропозицій на матчі популярних баскетбольних Ліг.

Головні помилки тих, хто ставить на баскетбол

Невдалі ставки на спорт – явище звичне. Вони є і у новачків, і професіонала. Але якщо брати саме ставки на баскетбол, то найбільше невдач у тих:

 1. Хто слабо орієнтується у баскетболі загалом чи конкретному чемпіонаті зокрема.
 2. Хто ставить на баскетбол періодично та в переміжку з іншими видами спорту.
 3. Хтось ставить на матчі команди, за яку вболіває, особливо якщо він вважає себе “фанатом” цієї команди (за аналогією – хтось ставить на індивідуальні показники гравця, якого вважаєш своїм кумиром). Особисті симпатії завжди заважають об’єктивному передматчевому аналізу та грамотному вибору ставки.
 4. Хто любить ставити ва-банк. У баскетболі ставити ва-банк категорично протипоказано. При грамотному передматчевому аналізі можна домогтися прохідності ставок з коефіцієнтом від 1.65 більше 65%, але будь-якої миті може зіграти навіть “очевидний” варіант ставки. Ставте на баскетбол рівномірно трохи більше 5% від загального банку та майте стабільний дохід.

Як готуватися до ставок на баскетбол

Баскетбол не той вид спорту, де стабільного успіху на ставках можна досягти без спеціалізації. Тут з поточною формою команд визначити виключно аналіз статистичних показників не вийде. Потрібно хоча б періодично бачити матчі конкретних команд і конкретних гравців. Крім того, потрібно добре знати багато ігрових нюансів команд, щоб максимально знизити відсоток помилкових ставок. Наприклад:

 • деякі фаворити дуже часто починають матчі спокійно, можуть навіть програти першу половину з різницею в 5-10 очок, після чого включаються до гри – відіграються + привозять супернику солідну різницю;
 • у багатьох лігах дуже часто спрацьовує принцип «домашнього суддівства» – найчастіше спірні моменти судяться саме на користь господарів паркету;
 • в залежності від характеру матчу та рахунку на табло останні 2 хвилини чистого ігрового часу баскетбольного матчу можуть бути або надзвичайно результативними (за рахунок тактичних пробиваються фолом) або навпаки – менш результативні, ніж протягом матчу;
 • та безліч інших нюансів, характерних лише для баскетболу.

Таким чином, ставки на баскетбол вимагають чіткої спеціалізації – щоб у беттора переважна більшість ставок була саме на цей вид спорту + ретельна підготовка до кожної ставки, яка на баскетбольні матчі набагато складніша, ніж на футбол чи хокей.

В баскетболі у першу чергу потрібно вивчити та порівняти готовність до матчу та поточну ігрову форму ключових виконавців обох команд. В цьому виді спорту форма ключових виконавців є самим важливим моментом в передматчовому аналізі. Потрібно на підставі індивідуальних статистичних даних попередніх 10 матчів спрогнозувати готовність до гри всіх баскетболістів умовної першої п’ятірки команди + по 2-3 виконавця “першої заміни”. Цій темі ми обов’язково присвятимо окрему статтю, де розпишемо особливості аналізу готовності гравців більш ретельно.

У другу чергу аналізуються:

 • поточні результати обох команд;
 • різноманітність та ефективність тактичних схем команд під час атаки;
 • наскільки щільно грають команди в обороні;
 • фізичну готовність суперників витримати ігровий темп усі 4 чверті.

Ну і лише в третю чергу слід вивчати:

 • статистику очних зустрічей;
 • статистику домашніх та гостьових результатів;
 • та інші моменти, які можуть вплинути на вибір конкретного букмекерського маркету на баскетбольний матч.

Загальний висновок

Складність грамотного передматчевого аналізу ще раз наголошує на тезі, що правильно ставити на баскетбол новачкам буде дуже складно. Бетторам-новачкам можуть допомогти анонси-прогнози від досвідчених бетторів, які можна зустріти в інтернеті, але і в цьому випадку новачок повинен знати специфіку гри кожної з команд, щоб оцінити правильність висновків того, хто писав конкретний прогноз.

Ви також можете прочитати