Меню Закрити

Ставки на тенісні матчі кваліфікації: головні поради

Теніс

Популярність ставок на тенісні матчі помітно поступається беттингу на футбол, але її можна порівняти, а іноді вона навіть випереджає кількість ставок на баскетбол і хокей. Пов’язано це з багатьма факторами, основними з яких є:

  • щоденна велика кількість пропозицій букмекерів по ставкам на теніс;
  • зрозумілість для багатьох правил гри, а також знання загальних тенденцій та розстановки сил у тенісі.

На теніс ставлять не тільки досвідчені беттори, а й початківці. Експерти блогу Фаворит пропонують вам звернути увагу на головну помилку, яку допускають беттори-початківці, роблячи ставки на тенісні матчі.

Стадії тенісних турнірів

Побачивши пропозиції БК на теніс, беттори-початківці дуже часто не звертають увагу на категорії турніру та його стадію. Це величезна помилка. Особливо це стосується ігнорування стадії турніру, на якій проходитиме майбутній матч.

Більшість турнірів серії АТР та WTA розбито на два етапи:

  • кваліфікація – у ній грають спортсмени, які за своїм рейтингом не дотягують, щоб отримати запрошення до основної сітки;
  • основна сітка (зазвичай починається з 1/64 – 1/32) – тут грають тенісисти з високим рейтингом та переможці етапу кваліфікації.

Основні баталії та інтрига безумовно припадають на етап основної сітки – чим ближче до фіналу, тим складніше прогнозування результату матчу та вибір правильної ставки.

А ось етап кваліфікації дуже вигідний для беттинга гравців-початківців на ставках. На матчах цих стадій турнірів АТР та WTA дуже часто можна зловити валуйні або страхові ставки, які за правильного підходу неодмінно забезпечать стабільний дохід беттора.

Пошук «арбітражних» ставок в кваліфікації

Почнемо з того, що на матчі кваліфікаційних раундів дуже часто можна зловити непогані “арбітражні” ставки – прямо протилежні підходи щодо коефіцієнтів у різних БК. Пов’язано це з тим, що різні БК використовують різні методики формування початкових коефіцієнтів на ігри нерейтингових та маловідомих тенісистів. Одні орієнтуються на рейтинг, інші останні результати спортсменів.

У результаті нерідко можна побачити в одній конторі коефіцієнт 2.05 на перемогу одного спортсмена, і такий самий коефіцієнт на перемогу іншого тенісиста в іншій конторі. Але це приклад чистої “арбітражної” ставки на результат. Якщо уважно промоніторити букмекерські гілки, можна знайти інші варіанти “арбітражок” – на форах, індивідуальних тоталах, точних результатах матчу.

Наприклад, в одній БК «Гейми: Ф1 (-4,5)» виставлена з коефіцієнтом 2.10, а в іншій «Гейми: ІТБ2 (7,5)» стоїть з таким самим коефіцієнтом. Неважко порахувати, що якщо лідер виграє 2:0 по партіях, для проходу першого варіанта андердог повинен набрати не більше 7 очок. Якщо він набере 8, пройде другий варіант. Причому в даному конкретному випадку можуть пройти обидва варіанти «арбітражки» одночасно. Не вірите? Ось вам можливий сценарій – 7:6, 6:2 = 13:8 (!!!).

Аналогічні “арбітражки” можна знайти в інших комбінаціях ставок. Тут важливо не вибрати варіанти, які можуть виявитися програшними за певного розвитку подій. Наприклад, можуть програти обидві ставки «2:0» та «Сети: ТБ (2,5)», якщо андердог виграє обидва сети. Таке в кваліфікаціях трапляється часто, але про це читайте нижче.

Важливо: Експерти блогу Фаворит попереджають, що “арбітражки” на тенісні матчі кваліфікації потрібно ловити на початковому етапі виставлення коефіцієнтів у БК – аналітики БК починають згодом порівнювати свої котирування з котируваннями конкурентів та вирівнюють коефіцієнти.

Ставки на букмекерських андердогов в кваліфікації

Крім “арбітражних” парі у кваліфікації турнірів АТР та WTA часто можна зловити валуйні ставки на андердогів. У зв’язку з тим, що на цій стадії грають тенісисти з низьким рейтингом (з третьої сотні і далі), аналітики БК не завжди мають можливість правильно оцінити такі моменти, як профільність спортсмена (він хардовик чи ґрунтовик), його поточну форму та готовність до конкретного турніру. Причина зрозуміла – одночасно ретельно проаналізувати сотні матчів нереально, особливо з урахуванням того, що окрім теніса є багато інших видів спорта. Коефіцієнти виставляє комп’ютерна програма, яка в даному випадку заражає лише відомі їй аспекти (рейтинг і останні результати).

Це можна і необхідно використовувати щоб ловити високі коефіцієнти на перемоги чи плюсові фори андердогов. У беттора більше можливості і часу ретельно проаналізувати суперників і зробити свої висновки стосовно можливого результату. І вони можуть бути прямо протилежними висновкам БК.

Для прикладу. Візьмемо турнір АТР у Мадриді на ґрунтових кортах. Грає тенісист-ветеран, який свого часу був у топ-100, а зараз поступово наближається до кінця другої сотні рейтингу. Його спеціалізація – хард та трава, а на ґрунтах у нього завжди були посередні результати. Суперник молодий іспанець, який лише нещодавно отримав рейтингові очки і зараз посідає позицію в районі 6-ї сотні. «Ім’я» ветерана та його рейтинг зроблять свою справу – перший гравець у котируваннях БК точно буде беззаперечним фаворитом. Але явний андердог непогано грає на ґрунті (іспанці цим славляться) і він напевно, як мінімум, дасть бій ветерану. Можливо, іспанець не виграє матч, але точно візьме багато геймів – тут є сенс ловити хороший коефіцієнт на індивідуальний тотал геймів або геймову фору андердогу.

За аналогією можна обчислити неправильне розподілення котирувань у матчах двох тенісистів з приблизно однаковим рейтингом. До речі, розподіл сил у гравців від четвертої сотні і далі є в більшій мірі умовний і не завжди відповідає фактичній поточній формі тенісистів і цей момент потрібно враховувати. Спортсмен з 8-ї сотні, перебуваючи в хорошій формі, спокійно може “винести з корту” гравця з 4-ї сотні, який зараз на спаді.

Висновок

Кваліфікаційні раунди тенісних турнірів – ідеальне місце для пошуку “арбітражних” та валуйних ставок. Головне, грамотний підхід до передматчевого аналізу та правильне управління свого банку.

Ви також можете прочитати