Меню Закрити

3 головні помилки бетторів-початківців при ставках на теніс

Теніс

За своєю популярністю ставки на теніс входять до топ-3 парі на спортивні події у букмекерських конторах. Вони помітно поступаються ставкам на футбол, який є №1 за популярністю, і трохи поступаються парі на хокей і баскетбол. Але хокею та баскетболу теніс поступається тільки в період активної фази сезонів у цих видах спорту (кінцівка регулярних чемпіонатів, стадії плей-офф) та в окремо взятих регіонах.

Великим плюсом тенісу є той факт, що тенісні турніри проводяться практично цілий рік і тут дуже часто можна зловити валуйні ставки. Багато, особливо починаючих бетторів, вважають, що це досить легко прогнозований вид спорту. Насправді, це не так. У тенісі, як і в будь-якому іншому виді спорту, є дуже багато нюансів та “підводних каменів”, які потрібно знати та враховувати під час укладання парі на конкретний матч.

Редактори блогу Фаворит звертають увагу на 3 головні помилки, які дуже часто роблять беттори, починаючи свій беттинг на теніс.

Ставки з орієнтиром на офіційні рейтинги ATP та WTA

Найпоширенішою помилкою бетторів-початківців на теніс є переоцінка значення офіційних рейтингів тенісистів в асоціаціях ATP і WTA. Ці рейтинги складаються на основі колишніх (насамперед минулорічних) та поточних результатів спортсменів. Але експерти блогу Фаворит попереджають – вони далеко не завжди відображають поточну якість гри конкретного тенісиста і ступінь його переваги над суперником в окремому матчі.

Ці рейтинги більшою мірою відіграють роль сортування спортсменів за сіткою турнірів за підсумками їх виступів за останній рік. І не більше. Вони не враховують безліч допоміжних чинників, які грають значно більшу роль під час вибору фаворита на конкретний матч, ніж його порядковий номер у таблиці рейтингів.

Про які фактори йдеться? Перелічимо лише деякі з них:

  • Профільність конкретного тенісиста. У теніс грають на хардових, ґрунтових та трав’яних покриттях. Кожне покриття має специфічні особливості, тому які завжди спортсмени показують свій рівень гри кожному з них. Більшість тенісистів краще грають або на харді, або на ґрунті або на траві. Цю особливість завжди потрібно враховувати під час вибору ставки.
  • Поточна форма спортсмена. Як і в будь-якому іншому виді спорту, у тенісистів є свої індивідуальні “графіки” спаду та виходу на пік форми. Враховуючи щільність графіка тенісних турнірів, дуже складно цілий рік грати на одному рівні. Тому багато тенісистів намагаються виходити на пік форми до конкретних значимих чи важливих для них турнірів, граючи в півсили (“розминочно”) в інших.
  • Фізичний та емоційний стан спортсмена. Цей пункт певною мірою переплітається з попереднім, але має свої характерні риси. Тут потрібно враховувати не тільки поточну форму тенісиста (на спаді він або на піку), але його загальний стан – можлива втома після великої кількості матчів за короткий проміжок часу або після дуже виснажливої гри напередодні, нещодавно отримані мікротравми, його емоційний стан (неприємності у сім’ї, конфлікти всередині “команди” і т.д.).

І таких нюансів ще вистачає. Їхнє розуміння і правильність використання приходять з досвідом.

Якщо ж беттор все-таки хоче орієнтуватися на рейтинги тенісистів, то краще дивитися їхній альтернативний варіант – так званий рейтинг Ело на англомовному сайті Tennis Abstract. Там враховано щонайменше перший пункт зазначених нами вище додаткових нюансів. Але рейтинг Ело обов’язково слід зіставляти з останніми результатами тенісиста.

Кожен сет – це окремий матч

Переможець тенісного матчу визначається не за загальною кількістю виграних розіграшів м’яча чи геймів, а за кількістю виграних сетів. Дуже часто беттори-початківці під час онлайн-ставок на теніс переоцінюють значення результату першого сета, що є грубою помилкою. Нерідко тенісисти у конкретному сеті просто припиняють грати, заощаджуючи сили для наступного. Тому якщо перший сет закінчився з рахунком 6:0 / 6:1 / 6:2 на користь одного зі спортсменів, це не означає, що також легко виграє наступний сет або що він обов’язково виграє матч. Особливо якщо перший сет впевнено виграв андердог.

Крім того, це правило часто спрацьовує на турнірах Великого Шолома, коли один із спортсменів у перших двох сетах намагається не стільки виграти їх, скільки максимально втомити суперника, щоб потім виграти партію в опонента, що остаточно втомився.

Тому експерти блогу Фаворит рекомендують кожен сет розглядати як окремо взятий матч. Попередні сети можна враховувати в плані візуальної фізичної готовності спортсменів, їх емоційного стану, типовість помилок, тощо. Але не більше.

Не ставити на переможців турнірів

Ну і ще одна класична помилка бетторів-новачків – ставки на переможця турніру на його ранніх стадіях. На більшість турнірів, особливо серії ATP та WTA, букмекери пропонують зробити ставки на того, хто його виграє. Зазвичай у період кваліфікаційних раундів і перших етапах основної сітки коефіцієнти на потенційного чемпіона досить високі.

Букмекери шанси тенісистів на перемогу в турнірі оцінюють за їхнім рейтингом і на це ведуться беттори-початківці. Вони обирають 2-3 найрейтинговіші тенісисти і лавіруючи банком намагаються зловити “вилку” в різних БК щоб отримати виграш, якщо виграє будь-який із цих трьох. Але значення рейтингу ми вже описували вище. Тому головні букмекерські лідери виграють не так часто, як хотілося б бетторам.

Щоб стабільно успішно грати на переможців турніру, потрібно бути дуже досвідченим беттором саме на теніс, враховуючи всі нюанси. Початківець може випадково вгадати, але він обов’язково піде в мінус навіть на короткій дистанції, не кажучи вже про довгострокову перспективу.

Загальний висновок

Отже, підіб’ємо підсумки. Яких помилок потрібно уникати бетторам-початківцям у тенісі:

  • Не брати за основу рейтинг ATP та WTA – потрібно проводити ретельний передматчевий аналіз з урахуванням великої кількості нюансів;
  • Завжди пам’ятати аксиому «Кожен сет, це “окремо” взятий матч»;
  • Не варто починати беттинг на теніс зі ставок на переможців турнірів – з цим не кожен профі-беттор впорається, а початківці точно підуть у великі мінуси.

Ви також можете прочитати